Stwórz własną stronę WWW   Wierni Polsce Suwerennej   Rejestracja Zaloguj się  
  Dodaj wpis
Rosja - nowa strategia?
Dodał: administrator15 2009-12-09 11:04


Prezydent Rosji proponuje poszerzenie kompetencji prezydenta o prawo użycia Sił Zbrojnych za granicą do obrony interesów Rosji i jej obywateli

Prezydent Dmitrij Miedwiediew zaproponował parlamentarzystom poszerzyć kompetencje prezydenta o prawo użycia Sił Zbrojnych za granicą do obrony interesów Rosji i jej obywateli. Zwrócił się z tym wnioskiem do Rady Federacji, czyli wyższej izby parlamentu rosyjskiego. O tym poinformowało biuro prasowe Kremla. 

Rzecz w tym, że prawodawstwo Rosji już wcześniej przewidywało możliwość wykorzystania przez prezydenta Sił Zbrojnych za granicą. Ale można było tego dokonać tylko w dwóch przypadkach: w celu zapobieżenia międzynarodowej działalności terrorystycznej oraz w celu wypełnienia zobowiązań wynikających z traktatów międzynarodowych. 

Jednakże, te ograniczenia nie spełniały wymogów obecnie panującej sytuacji i międzynarodowych standardów w tym zakresie. Przecież nawet w Stanach Zjednoczonych, a także w szeregu innych państw na świecie, liderzy państwowi mają znacznie większy zakres pełnomocnictw. Historia zna wiele przykładów, kiedy amerykańscy prezydenci z początku dawali rozkaz o wykorzystaniu Sił Zbrojnych za granicą, a dopiero potem uzyskiwali na to zgodę od Kongresu. 

Dlatego w tym roku, do rosyjskiej ustawy "O obronie", zgodnie z konstytucją, wniesiono istotną poprawkę. Zgodnie z nią, Siły Zbrojne Rosji mogą zostać wykorzystane poza granicami kraju w trybie operatywnym w celu wypełnienia następujących zadań: po pierwsze, odparcie ataku zbrojnego na ugrupowania Sił Zbrojnych Rosji lub inne wojska i organy rozmieszczone poza granicami kraju; po drugie, odparcie lub zapobieżenie ataku na inne państwo, które zwróciło się do Rosji z prośbą o pomoc; po trzecie, obrona obywateli Rosji za granicą w przypadku zbrojnej napaści na nich; po czwarte, walka z piractwem i zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi. 

Tak oto, prezydent Dmitrij Miedwiediew w logiczny sposób rozwija rosyjskie prawodawstwo i dąży do jego nowelizacji. Na tym tle niezrozumiały jest niepokój, który zaczęły przejawiać niektóre państwa w momencie wniesienia poprawek do ustawy "O obronie". Podawany jest absurdalny argument, że rosyjska diaspora liczy sobie około 25-30 milionów osób. A jeśli tak, to Moskwa jakoby dąży do rozwiązania sobie rąk i wykorzystania Sił Zbrojnych do ingerencji w sprawy innych państw. Jest to absurdalnie głupie wyjaśnienie. Zarówno zwykli ludzie, jak i politycy muszą zrozumieć, że Rosja będzie twardo i konsekwentnie strzec swoich interesów narodowych oraz interesów narodowych swoich sojuszników i swoich obywateli. Właśnie to jest celem propozycji, którą przedstawił prezydent Dmitrij Miedwiediew wyższej izbie parlamentu. A decyzja o warunkach użycia Sił Zbrojnych Rosji poza granicami kraju podjęta zostanie przez Radę Federalną. 

Wiktor Jenikiejew

za Głosem Rosji

Komentarz Wiernych Polsce

Jakby tego tekstu nie czytać, przesłanie jest jedno. 
Koniec miękkiej polityki. Koniec cofania się. Koniec upokarzania Rosji i jej obywateli.
Pamiętamy niedawne wydarzenia z Estonii, kiedy to doszło do ulicznych rozruchów z udziałem zamieszkujących tam Rosjan protestujących przeciw usunięciu pomnika rosyjskiego żołnierza.
W tamtym czasie cała Rosja oglądała te wydarzenia na ekranach swoich telewizorów i zapewne zgrzytała zębami.
Teraz na taki widok prezydent Miedwiediew będzie mógł posłać brygadę spadochroniarzy, dwa pułki lekkich czołgów i dać im osłonę z powietrza.
Czy NATO w takiej okoliczności zechce umierać za Gdańsk, Rygę? Oczywiście, że nie. Czy europejskie kraje NATO wprowadzą sankcje gospodarcze i pozbawią się jednego z największych i najchłonniejszych rynków zbytu? Czy odetną się od rosyjskiej ropy?
Ameryka słabnie, Rosja pokazuje że ma pazur, a młody Miedwiediew może lubi wojaczkę. Kto to wie.
To też trzeba brać pod uwagę.

Prowadzenie wobec Rosji polityki wrogiej, agresywnej i zadziornej to głupota. Afiszowanie się z popieraniem Szakaszfilego nazajutrz po dokonaniu przez niego ludobójstwa, jest sprawą niezwykle żenującą. 
Równie szkodliwe i nierozważne jest domaganie się od Amerykanów by na polskiej ziemi instalowali jakikolwiek sprzęt wojenny. 
Tak zwane ,,patrioty” przed niczym nie chronią. 
,,Patrioty” nie były w stanie chronić ani Amerykanów, ani Żydów przed pojedynczymi ,,skudami” odpalanymi z wyrzutni irackich. 
Tym bardziej nie obronią przed zmasowanym atakiem wyprzedzającym rosyjskich rakiet taktycznych. Rosjanie posiadają nie tylko broń nuklearną, posiadają także mega bomby o wielkiej sile niszczenia.
Nie potrzebujemy konfrontacji z Rosją i Rosja do niej nie dąży.
Potrzebujemy natomiast i my i oni partnerstwa, dobrego sąsiedztwa, korzystnej wymiany handlowej.

Aby jednak mogło to nastąpić koniecznie jest odsunięcie od władzy obecnych polityków z post okrągłostołowej rulety. 
Potrzebny jest właściwy wybór dokonany przez Polaków, w pierwszym rzędzie, bo już w przyszłym roku, nowego prezydenta RP. Polaka, narodowca, patrioty.Dodaj do:  Wykop.plWykop FacebookFacebook BlipBlip FlakerFlaker Śledzik
   Odsłon: 587
Oceń: 0.0 (0 głosów)
Tagi: polityka   rosja,   miedwiediew,  


KOMENTARZE (0) dodaj komentarz
PRZEGLĄDAJ
Najnowsze
Najpopularniejsze
Najwyżej oceniane
Najczęściej komentowane

KATEGORIA
Wszystkie
Kraj i Świat

PODOBNE WPISY  
Dodał: antymason 2011-02-07 18:39
„ Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”
Do Narodu Białoruskiego Do władz naczelnych Republiki Białoruś Do Pana Prezydenta Aleksandra Łukaszenki Do polskich Rodaków w kraju i za granicą

Dodał: antymason 2010-11-19 18:34
tvn24 - żydo-media w ataku
Film/reportaż tvn24 jest oczywiście typową żydowską manipulacją. Z góry narzuca odbiorcy sposób odbioru filmiku, kwalifikując mnie jako głosiciela treści antysemickich. Żydo-media bazują tu na braku politycznej i historycznej świadomości znacznej części polskiego społeczeństwa.

Dodał: antymason 2010-11-19 18:30
Zaproszenie na pokaz filmu i dyskusję
NIEPOPRAWNY POLITYCZNIE FILM !!! „POLACY NA BIAŁORUSI” 23.11.2010r. od godz. 17:00 relację na żywo w internecie na można oglądać na stronie: http://suwerennosc.com/

Dodał: antymason 2010-09-25 19:39
Film o Polakch na Białorusi
Zamiarem fimowego reportażu jest obiektywne przedstawienie sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi.

Dodał: antymason 2010-09-20 13:40
Do Ambasady Frderacji Rosyjskiej
Wyrażamy poparcie dla władz Federacji Rosyjskiej, które realizując swoje niekwestionowane prawa i obowiązki względem narodu i społeczeństwa rosyjskiego ścigają wszelkie akty terroryzmu destabilizujące porządek publiczny oraz prawny i zmierzające do naruszenia integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej.


Strona główna|Blog|Telewizja WPS|Forum|Obczyzna|Stowarzyszenie|Program|WYBORY PREZYDENCKIE|Muzyka|Zdjęcia|Użytkownicy|Regulamin|Jaka Polska Reklama © streemo 2016 top^